Hayat ve Seyahat – Fatma

En sevdiğin tatil yeri hangisi ve orada mutlaka yapılması gereken şey nedir?
Kısa süre önce gittiğim Filipinler’i çok sevdim; şahane koylar, plajlar ve lagünler sizden kısa bir tekne sürüşü mesafesinde.

Mavinin her tonuna doymak için tekne turlarına katılıp birbirinden güzel sularda yüzmek ve dünyanın en güzel adası seçilen Boracay’da un kıvamlı kumlara uzanıp güneşlenmek insana ‘hayat çok güzel’ dedirtiyor.

Bembeyaz bir tecrübe isteyenlere ise tavsiyem kesinlikle Lapland; sıkıca giyinin ve pamuk gibi karlara dokunurken, ilkokuldaki simli yılbaşı kartpostallarımızda bizi ‘acaba gerçek mi’ diye düşündüren yerin gerçek olduğunu keşfetmenin keyfini çıkarın!

Şimdiye kadar kaç ülke ziyaret ettin?
Aslında ben sevdiğim yerlere tekrar tekrar gidip her seferinde farklı köşelerini keşfetmeyi daha çok seviyorum ve az günde çok ülke konseptli pek gezmiyorum. Ama geçenlerde merak ettiğim için sayayım dedim, 39 ülke olmuş.

Blogunda herkesin okumasını istediğin en sevdiğin yazı hangisi?
Genelde uzak coğrafyalara yapılan ve çok noktalı planlanmak istenen gezilerin insanları daha çok soru işaretiyle başbaşa bıraktığını görüyorum, o yüzden son zamanlarda gezi planlama yazıları da yazmaya başladım.

En çok soru aldığım yerlerden biri Bali olduğu için Bali Gezisi Nasıl Planlanır yazımı bu muhteşem adayı keşfetmek isteyen herkesin okumasını tavsiye ederim.

Ayrıca mühendis olduğum için yazılarımı da derli toplu kurguluyorum ve özellikle gezilecek çok fazla yerin olduğu şehirlerde yalnızca çıktı alıp gidecek şekilde gezginlerin işini kolaylaştırıyor, Paris Gezilecek Yerler yazım buna bir örnek.

hayatveseyahat‘i instagram hesabından takip etmeyi unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir